Челси стъпи на върха (видео)

Челси се изкачи на първото място във Висшата лига след труден успех с 1:0 при гостуването си на Мидъзбро. Единственото попадение в срещата отбеляза Диего Коща в 41-ата минута. Четири минути преди почивката Диего Коща изведе лондончани напред с 10-ия си гол във Висшата лига от началото на сезона. След ъглов удар защитата на Боро не се ориентира добре и нападателят реагира най-бързо, пращайки топката в мрежата.

С този успех отборът на Антонио Конте изпревари Ливърпул и Манчестър Сити с една точка и оглави класирането. На "Ривърсайд" лондончани записаха шеста поредна победа в първенството. В последните си шест двубоя в шампионата "сините" отбелязаха 17 гола и не допуснаха нито един.

Мидълзбро се оказа по-труден тест за Челси от очакваното. Отборът на Айтор Каранка бе напълно равностоен на лондончани и успя да застраши на няколко пъти вратата на съперника в началото на двубоя. Атаките обаче не доведоха до нещо сериозно освен един неточен удар на Негредо. Постепенно Челси започна да налага преимуществото си и в 28-ата минута стигна до великолепна възможност да открие резултата. Виктор Моузес намери Педро в наказателното поле, но ударът на испанеца бе блестящо отразен от сънародника му Виктор Валдес.

Челси започна силно втората част, но домакините успяха да се съвземат и започнаха да организират все по-чести атаки в опитите си да изравнят. Това обаче отвори пространства за контраатаките на лондончани. В 63-а минута Педро удари гредата, след като бе изведен на великолепна позиция от Диего Коща. Малко по-късно Виктор Моузес пропусна добра възможност. Най-добрият шанс за Мидълзбро дойде в 78-ата минута, когато Алваро Негредо стреля от воле, но ударът му бе спасен от Куртоа.

Конте отново разчиташе на познатата си формула с трима централни защитници, като той не  направи нито една промяна в състава от последния мач във Висшата лига, в който тимът му разби Евертън с 5:0.

Мидълзбро нямаше загуба в последните си три мача, а мениджърът Айтор Каранка направи две промени от последния мач на тима в първенството. Бразилецът Фабио изигра първия си двубой за отбора във Висшата лига, след като бе привлечен през лятото от Кардиф. Той замени Джордж Френд на поста ляв бек.