Лацио почти застигна Рома след нов успех (видео)

Отличното представяне на Лацио в Серия "А" този сезон беше затвърдено с поредна победа - 3:1 над Дженоа, с което отборът се доближи само на точка до Рома само две седмици преди дербито на Рим. Между тях засега са само Милан и Аталанта, който днес срази "вълците" с 2:1. "Небесносините" нямат загуба вече в осем поредни срещи, след като за последно отстъпиха от "росонерите" преди точно два месеца.

В неделния следобед на "Олимпико" "орлите" набързо наказаха генуезци с красиво попадение на Фелипе Андерсон в 11-ата минута. Седем минути след почивката Лукас Окампос изравни, но домакините веднага "оправиха" нещата с попадение на Лукас Билия от дузпа пет минути по-късно. Авторът на първия гол Фелипе Андерсон беше фаулиран за наказателния удар.

Сънародникът му Уолъс реши всичко с първия си гол за тима в Серия "А" в 66-ата минута, когато се възползва от грешно изчистване на футболист на Дженоа. Секунди по-рано Марко Пароло беше ударил гредата на вратата на гостите.

В оставащото време до края на срещата футболистите в бели екипи имаха едно положение, но Томас Стракоша спаси. В добавеното време защитникът Лукас Орбан беше изгонен с директен червен картон.

Дженоа има само една победа в последните си пет срещи и като цяло продължава с непостоянството си. Прогнозите също не са добри, защото на отбора му предстоят мачове срещу Ювентус и Интер в следващите три кръга.