Моуриньо: Ние сме най-големите каръци в Премиър лийг

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Жозе Моуриньо смята, че "червените дяволи" имат най-лош късмет от всички останали тимове в Премиър лийг. Повод за това изказване бе днешното равенство с Арсенал на "Олд Трафорд", дошло след единствения точен удар на гостите - този на Оливие Жиру в 89-ата минута.

"Ние бяхме по-добрият отбор. Не искам да кажа, че те не искаха да победят, а по-скоро, че нямаха възможности да го направят. Те не успяха да бъдат този Арсенал, който всички са свикнали да виждат. Ние бяхме феноменални от гледна точка на представянето ни в дефанзивен план. Истински щастлив съм с представянето ни, но в този момент мисля, че сме отборът с най-лош късмет в Премиър лийг. Такава е реалността, ако погледнете последните ни три домакински мача. Срещу Стоук трябваше да победим с 5:0 или 6:0, но завършихме наравно. Срещу Бърнли трябваше да спечелим с 5:0 или 6:0, но пак завършихме наравно. Днес трябваше да спечелим с 2:0 или 3:0, но отново направихме реми. Нямаме късмет, но отборът играе добре, а футболистите работят здраво", заяви Моуриньо.

Португалецът този път не упрекна съдиите заради ситуацията през първата част, когато Манчестър Юнайтед можеше да получи дузпа за нарушение на Начо Монреал срещу Антонио Валенсия. "Имам много добро усещане за Андре Маринър. Той е такъв тип рефер, който знам, че ако е направил грешка срещу моя отбор, не го е направил нарочно. Дали е направил грешка, или не, не искам да казвам. Знам, защото гледах повторенията, но не искам да казвам нищо."