Унгария вкара 4 на Андора (видео)

Унгария разгроми с 4:0 Андора и временно излезе на второ място в група "В" от световните квалификации преди еврошампионът Португалия да приеме Латвия. "Маджарите" вкараха по два гола във всяко от полувремената, а точни бяха Золтан Гера, Адам Ланг, Адам Гюрксо и Адам Шалай.

Преди този мач Андора имаше 57 поредни загуби в официални мачове от 2005 година насам, а в последните си 10 гостувания отборът не беше успявал да се разпише. За унгарците беше важно да спечелят убедително и да зарадват публиката на "Групама Арена" в Будапеща. Селекционерът на домакините Бернд Щорк заложи на върха на атаката на Адам Шалай, а зад него действаха капитанът Балаш Джуджак, Ласло Клайнхайслер и Адам Гюрксо.
Маджарите не бяха достатъчно настойчиви в началните минути, но постепенно напипаха слабостите в защитата на гостите. В 34-ата минута стражът на Андора Джосеп Гомес показа добър рефлекс след пробив на Джуджак, но при добавката ветеранът Золтан Гера откри резултата. В края на полувремето бранителят Адам Ланг се включи при една от атаките на унгарците и отблизо покачи на 2:0, а асистенцията отново бе на Джуджак.

В 73-ата минута Гюрксо направи резултата класически, след като беше изведен в наказателното поле и технично насочи топката в обратния ъгъл, а в края на мача Шалай с пета сложи точка на спора.

УНГАРИЯ - АНДОРА 4:0 (2:0)