Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Швейцария продължава без грешка (видео)

Швейцария победи само с 2:0 Андора, но записа 4-и пореден успех в световните квалификации и с пълен актив от 12 точки оглавява класирането в група "В". Точни за домакините в мача, който се игра в Люцерн, бяха Ерен Дердийок и Стефан Лихтщайнер.

Двубоят днес беше под номер 50 с екипа на "кръстоносците" за Гранит Джака и Адмир Мехмеди. Селекционерът Владимир Петкович избра атаката да се води от Дердийок, а по фланговете нападаха Мехмеди и Валентин Щокер.
Домакините изиграха доста вяло първо полувреме, а липсата на звездата Джердан Шакири се усети. След няколко пропуска, швейцарците все пак успяха да поведат в 27-ата минута, когато Валон Бехрами изрита топката напред от центъра, Дердийок се пребори за нея и я провря между краката на вратаря Гунар Нилсен.

След почивката "кръстоносците" продължиха да доминират, но дълго време не успяваха се успокоят с втори гол. Все пак, в 83-ата минута Лихтщайнер засече центриране от левия фланг и с глава оформи крайното 2:0. Победата бе четвърта за Швейцария срещу този съперник от 4 мача.

ШВЕЙЦАРИЯ - ФАРЬОРСКИ ОСТРОВИ 2:0 (1:0)