Салах съсипа Болоня на "Олимпико" (видео)

Отборът на Рома надигра с 3:0 на своя стадион "Олимпико" Болоня в последния мач от 12-ия кръг на Серия "А". По този начин "вълците" от Вечния град не допуснаха увеличаване на аванса на лидера в класирането Ювентус. В момента "Старата госпожа" е с 30 точки, а "джалоросите" се върнаха на втората позиция с 26 и са с точка пред третия Милан. Болоня заема 16-о място с 13 точки. И трите гола във вратата на Болоня тази вечер отбеляза Мохамед Салах (13, 62, 71).

Първата сериозна опасност за една от двете врати бе създадена от гостите. След центриране на Слити Тайдер Ладислав Крейчи получи отличен шанс да изпрати топката в мрежата зад Войчех Шчесни, но ударът му бе неточен. В 10-ата минута гостите отново застрашиха вратата на Рома, но до изстрел не се стигна, а секунди след това "вълците" сътвориха първата си опасна атака. Един Джеко стреля неточно след индивидуален пробив.

Веднага след това Мохамед Салах направи пропуск за Рома, но в 13-ата минута именно египетският нападател даде аванс на "джалоросите" в резултата. Диего Пероти с пас отляво намери Салах в наказателното поле на гостите, египтянинът веднага стреля, но топката бе насочена в обсега на вратаря Анжело Да Коща. Защитник на Болоня обаче отклони топката и заблуди собствения си страж, който не успя да реагира и така, не без доза късмет, тимът на Лучано Спалети поведе с 1:0 в резултата.

В 30-ата минута Рома пропусна прекрасен шанс за 2:0. След хубава атака отдясно Бруно Перес върна топката назад към връхлитащия Раджа Наинголан, но белгийският халф от много удобна позиция не уцели вратата на Да Коща.

В 34-ата минута Кевин Строотман върна лошо топката към Шчесни и Умар Садик за малко да се възползва от това. Младият нападател на Болоня, който е собственост именно на Рома, се сблъска с полския страж на домакините и получи травма, но тя се оказа лека и снажният нигериец продължи мача.

Малко преди края на първата част Пероти бе близо до гол, но ударът му мина на сантиметри встрани от вратата на Да Коща.

В началото на второто полувреме играчите на Рома пропуснаха добри възможности за 2:0, а в 58-ата минута Салах се откъсна напред, преодоля Да Коща и оставаше само да изпрати топката в опразнената врата, но реферът Пиеро Джакомели прецени, че египтянинът е извършил нарушение в атака.

В 62-ата минута Салах направи резултата 2:0. Той бе изведен очи в очи с Да Коща от Строотман и с лекота преодоля стража на гостите.

Салах обаче не спря тук и в 71-ата минута оформи своя хеттрик. Един Джеко стреля към вратата на Да Коща, стражът парира, но топката попадна право в дебнещия наблизо Салах, който с добавка на празна врата направи победата на "вълците" класическа.

В 82-ата минута Салах пропусна златен шанс за четвърти гол, като с удар отблизо не уцели вратата на Болоня. Това обаче нямаше никакво значение, тъй като Рома не допусна изненада срещу тима на Роберто Донадони и изпраща една успешна седмица след победата с 4:2 срещу Аустрия във Виена в четвъртък в Лига Европа.