Рома се развихри във Виена (видео)

Отборът на Рома постигна убедителна победа с 4:2 в гостуването си на Аустрия (Виена). "Вълците" прибавиха много важни три точки в актива си, с които излязоха еднолично начело във временното класиране в група "Е".

Мачът не започна добре за гостите, като още във 2-ата минута Кайоде бе намерен на задната греда и успя да прати кълбото зад голлинията, въпреки усилията на защитник да изчисти.

Рома обаче реагира светкавично и още в 4-ата минута Бруно Перес получи отдясно, центрира по земя във вратарското поле и там Един Джеко засече за 1:1.

След това гостите взеха нещата в свои ръце и в 18-ата минута след центриране от корнер Джеко стреля с глава, вратарят спаси, но Даниеле Де Роси бе заел добра позиция, за да се разпише за 1:2. В 65-ата миунта Джеко вкара втория си гол в мача, засичайки центриране в наказателното поле за 1:3. В 78-ата минута пък Раджа Наинголан докара нещата до 1:4, възползвайки се от лошо изчистена топка след центриране от фаул.

В самия край на мача Аустрия направи загубата си малко по-почетна, като Грюнвалд се разписа за крайното 2:4.

В същото време в другия мач от групата отборите на Астра (Гюргево) и Виктория (Пилзен) не излъчиха победител, като направиха 1:1 в Румъния. Домакините откриха чрез Стан, който бе изведен зад защитата, при първия опит не успя да преодолее вратаря, но при добавката бе точен за 1:0. В 25-ата минута обаче гостите изравниха, като точен бе Кръменчик с глава.

Така след четвъртия кръг Рома е лидер в групата с актив от 8 точки, пред Аустрия с 5, Астра е на третата позиция с 4 точки и на дъното е Виктория с 3 точки.