Стоук измъкна точка от Уест Хам (видео)

Стоук си тръгна с точка от гостуването на Уест Хам. Срещата завърши 1:1 след попадения през втората част. В 64-ата минута Микейл Антонио стреля с глава, а топката се отклони от Глен Уийлън и отиде в мрежата. Десет минути по-късно влезлият като резерва Боян Къркич изравни. Джонатан Уолтър успя да отклони топката към нападателя, който с прекрасен удар я прати в мрежата. Стоук можеше да стигне и до трите точки в края, но Адриан изби удар на Чарли Адам от фаул.

След слабия старт на сезона отборът на Марк Хюз се стабилизира и в момента е 11-и с 13 точки. Ситуацията на "чуковете" обаче продължава да е неприятна за тях. Тимът е на четири точки и две места от зоната на изпадащите.

В първата част на срещата головите положения бяха рядкост. След час игра Славен Билич реши да направи промени и вкара в игра Ашли Флетчър и Едимилсон Фернандеш, а промените веднага дадоха резултат и Уест Хам поведе. Мениджърът на Стоук отговори с двойна смяна и пусна Боян Къркич и Питър Крауч. Смените на гостите също доведоха до попадение.