Марица отпадна от ШЛ, но продължава в евротурнирите (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Волейболният отбор на Марица (Пловдив) отпадна от по-нататъшно участие в женската Шампионска лига. Момичетата на треньора Иван Петков паднаха като гости на световния клубен шампион Еджзаджъбашъ ВитрА (Истанбул) с 0:3 (16:25, 15:25, 19:25) в мач-реванш от 2-ия кръг на най-силния европейски клубен турнир, игран този следобед в зала "Бурхан Фелек" в турския мегаполис.
Еджзаджъбашъ (Истанбул) - Марица (Пловдив) 3:0
Така "жълто-сините" отпадат от Шампионската лига след две загуби с по 0:3 гейма от световните шампионки. Въпреки това, Марица ще продължи участието си в европейските клубни турнири през този сезон и по-точно в надпреварата за Купата на CEV. Там на 1/16-финалите маричанки ще срещнат победителя от двойката между италианския Унендо Ямамай (Бусто Арсицио) и белгийския Гент. Мачовете ще са чак през средата на януари догодина. От друга страна Еджзаджъбашъ продължава напред в ШЛ. В третия кръг на турнира турският гранд ще играе срещу победителя измежду беларуския Минханка (Минск) и финландския ХПК (Хемеелина).
Първата точка в мача бе за Марица, но домакините от Еджзаджъбашъ отговориха с четири поредни и с това интригата в първия гейм на практика приключи. Нападението на турския гранд работеше перфектно, а неговото острие Тияна Бошкович наниза шест точки, включително и последната за 25:16. Ситуацията не се промени много и във втория гейм, с изключение на това, че и сервисът започна да носи точки на турския тим. Американката Рейчъл Адамс направи 3 от 4-те аса за отбора си в тази част, а нападателките показаха, че и с много пуснати топки може да се печели. Именно с такава пусната топка Еджзаджъбашъ затвори гейма при 25:15 и си осигури класиране за третия кръг на Шампионската лига.
Едва след като отборът му се класира напред, Масимо Барболини си позволи да направи промени в стартовия си състав за третия гейм и даде почивка на сръбската разпределителка Мая Огниенович и бразилският секс-символ Таиса Менесеш. Това не попречи на Еджзаджъбашъ да поведе с 6:0 и да предреши изхода и на този гейм. Когато домакините стигнаха до мачбол, Марица успя да направи четири поредни точки, но това стигна само за повече радостни възгласи от страна на малката българска агитка по трибуните и по-почетното 19:25 в края на гейма.
Най-резултатна за Марица стана капитанката Радосвета Тенева с 10 точки (42% ефективност в атака и 19% перфектно посрещане), а Габриела Цветанова завърши с 8 точки (1 блок и 29% ефективност в атака). За световните шампионки от Еджзаджъбашъ над всички бе сръбската националка Тияна Бошкович с 16 точки (1 блок и 65% ефективност в атака) за победата.

ЕДЖЗАДЖЪБАШЪ ВИТРА (ИСТАНБУЛ, ТУРЦИЯ) - МАРИЦА (ПЛОВДИВ, БЪЛГАРИЯ) 3:0 (25:16, 25:15, 25:19)
ЕДЖЗАДЖЪБАШЪ ВИТРА: Мая Огниенович 1, Тияна Бошкович 16, Джордън Ларсън-Бърбач 9, Татяна Кошельова 10, Таиса Менесеш 6, Рейчъл Адамс 8 - Гюлден Кузубашиоолу-либеро (Неслихан Демир 5, Нилай Йоздемир 1, Ханде Баладън, Джейлан Арисан 2, Симге Себнем Акьоз-либеро)
Старши-треньор: Масимо Барболини
МАРИЦА: Кристина Чешляр 1, Габриела Цветанова 8, Радосвета Тенева 10, Силвана Чаушева 1, Мария Данчева 5, Виктория Григорова 5 - Жана Тодорова-либеро (Ани Боздева 1, Марина Ковачева, Симона Димитрова)
Старши-треньор: Иван Петков.

ГАЛЕРИЯ от мача ЕДЖЗАШЪБАШЪ ВИТРА - МАРИЦА 3:0 - ТУК!!!