Турнир на талантите U14 : Зона Бургас - Зона Благоевград 1:0

Григор приключи сезона си с драматична загуба на двойки в Париж

Най-добрият български тенисист Григор Димитров отпадна на четвъртфиналите на двойки на турнира от сериите "Мастърс" в Париж с награден фонд 4,3 милиона евро. Димитров и Айсам-Ул-Хак Куреши (Пакистан) загубиха драматично с 6:3, 3:6, 8-10 от шестите поставени в схемата Марсело Мело (Бразилия) и Вашек Поспишил.

Хасковлията и бившият номер 8 в света на двойки реализираха ранен пробив и поведоха с 4:1 по пътя си към успеха в първия сет. Втората част започна равностойно, но в осмия гейм Мело и Поспишил стигнаха до единствен пробив, след което изравниха резултата. Шампионският тайбрек беше много оспорван, но в края му бразилецът и канадецът поведоха с 9:7 и затвориха мача при втората си възможност.

25-годишният Григор Димитров си осигури 180 точки за световната ранглиста при дуетите и 14 хиляди евро от наградния фонд. Това беше последната официална среща за българина през сезона.

Припомняме, че вчера първата ни ракета отпадна на 1/8-финалите след трисетово поражение срещу световния номер 1 Новак Джокович (Сърбия).