Юнайтед на Моуриньо потъна край Босфора (видео+галерия)

Отборът на Манчестър Юнайтед понесе нов тежък удар през този сезон, след като загуби с 1:2 при гостуването на Фенербахче в мач от груповата фаза на Лига Европа. Страхотен гол със задна ножица на Муса Соу още във втората минута даде аванс на домакините. В 59-ата Джърмейн Ленс удвои резултата. Тимът на Жозе Моуриньо игра безидейно и не успя да отвърне на двата удара. Едва в 89-ата минута Уейн Рууни върна един гол. Два кръга преди края британците са на третото място в групата с шест точки. По седем имат Фенербахче и Фейенорд.

Златан Ибрахимович беше оставен на пейката, а Уейн Рууни получи нападателна роля заедно с Маркъс Рашфорд и Антони Марсиал. Муса Соу поведе атаката на турския тим.

Още във втората минута домакините взеха голов аванс след страхотен гол. Топката беше центрирана и Муса Соу я прати в мрежата с ножичен удар от 16 метра. Нападателят на "фенерите" отбеляза със задна ножица с първото докосване и прехвърли Давид де Хеа.

Фенербахче - Ман Юнайтед "Червените дяволи" реагираха с постепенни нападения, лишени от завършващ удар. В десетата минута Рашфорд стреля извън целта. В 23-ата Ленс отправи неточен удар с глава. В 29-ата Пол Погба напусна терена с контузия. На негово място се появи Златан Ибрахимович. С влизането на шведа акциите на гостите от "Олд Трафорд" се изостриха.

В 34-ата Рашфорд центрира много опасна топка в малкото наказателно поле, където Волкан Демирел изпревари Ибра. В 38-ата шведският исполин и Симон Кяер се сдърпаха при спряна игра, но не последваха картони. В 45-ата Соу получи хубава висока топка на втората греда, но не я насочи по най-добрия начин.

На почивката Жозе Моуриньо смени дефанзивния Морган Шнайдерлин с креативния Хуан Мата. В 57-ата испанският футболист шутира опасно покрай далечната греда. Две минути по-късно Джърмейн Ленс реализира страхотен гол от пряк свободен удар, забивайки втори гол в мрежата на Де Хеа. Полузащитникът хитро завъртя топката от външната страна на гредата и смая испанския страж - 2:0.

В 59-ата резервата Еменике изскочи сам срещу вратаря, но изпусна от едва от шест метра. В 75-ата Еменике отправи нов удар след скоростна акция. Де Хеа беше подготвен за ниския изстрел и се справи. В 79-ата турците изпуснаха ново прекрасно положение. Крачка не достигна на Еменике да засече топката в празната врата след остро центриране отдясно. В 89-ата Рууни напомни за себе си с невероятен гол след изстрел в горния десен ъгъл. Последните секунди Юнайтед изпълни три корнера, но не успя да стигне до равенство.

В другата среща от групата Заря и Фейенорд направиха 1:1 за радост на Юнайтед. Гостите от Холандия поведоха в резултата в 15-ата минута, след като Йоргенсен засече центриране на Дирк Каут. В 44-ата Рафаел Форстър вкара за 1:1 след отбита топка след изпусната дузпа. В края на първото полувреме гостите останаха с човек по-малко.

Ман Юнайтед: Де Хеа; Дармиан, Блинд, Рохо, Шоу; Шнайдерлин (46 - Мата), Ерера, Погба (30 - Ибрахимович); Рашфорд (61 - Мхитарян), Рууни, Марсиал
Фенербахче: Волкан; Шенер, Кяер, Шкъртел, Хасан Али; Мехмет Топал, Жозеф, Алпер (82 - Нойщетер); Ленс, Волкан Шен (68 - Еменике), Муса Соу