Тежък удар по самочувствието на Ботев (Пд), Монтана отнесе "канарчетата" в Ловеч (видео)

Последният в класирането Монтана се разправи без проблеми с Ботев (Пловдив) при символичното си домакинство в Ловеч в двубой от 13-ия кръг на Първа професионална лига. "Сините" победиха с 3:1 "жълто-черните" и записаха ценни три точки в скромния си актив. В герой за клуба от "Огоста" се превърна юношата на Левски Стивън Петков, който се разписа на два пъти - в 31-ата и 70-ата минута.

Между двете му попадения с глава изключително красив гол от границата на наказателното поле реализира съотборникът му Сергей Георгиев (58'). В даденото от главния съдия Петър Доровски продължение Жоао Пауло реализира почетното попадение за "канарчетата". С едва втората си победа от началото на сезона в елита Монтана събра 8 точки в актива си и се изравни поне временно с 13-ия Нефтохимик. "Канарчетата" пък остават на шесто място с 18 точки на сметката си.

Положенията през първата част край Покрития мост липсваха, но все пак символичните домакини от Монтана успяха да открият резултата чрез Стивън Петков в 31-ата минута. Юношата на Левски, който скандализира с изявата си след гола във вратата на бившия си отбор Берое този уикенд, се измъкна от опеката на Стенио дос Сантос и с глава засече центриране от ъглов удар на Фернандо да Силва.

Веднага след подновяването на играта футболистите на Атанас Джамбазки пропуснаха "златна" възможност да удвоят аванса си. Фернандо Силва премина между няколко играчи на Ботев, комбинира вляво с Петър Атанасов, който му върна топката малко пред вратарското поле. Силва я засече добре с шпагат и Георгиев първоначално отрази, след което при повторния си опит бразилецът уцели гредата.

Секунди по-късно, след разбъркване в наказателното поле на "канарчетата", топката достигна до непокрития Бамба, който обаче стреля право в тялото на Стенио дос Сантос. Логичното все пак се случи и в 58-ата минута Монтана стигна до втори гол. Един от най-добрите в редиците на "сините" от "Огоста" - Сергей Георгиев, получи топката пред наказателното поле, технично се измъкна от Крум Стоянов, след което с много хубав удар прати неспасяемо топката в долния ляв ъгъл на Георгиев.

12 минути по-късно авансът на символичните домакини вече бе класически, след като Стивън Петков отбеляза второто си попадение в срещата. Христос Контохристос центрира отляво, 21-годишният футболист стреля с глава и след неумелата намеса на стража на "жълто-черните" резултатът стана класически. В даденото от главния съдия продължение пък Жоао Пауло реализира почетното попадения за Ботев (Пловдив).

Монтана - Ботев (Пловдив) 3:1