Ферарио Спасов: Трябва да работим пред гола

Наставникът на Берое Ферарио Спасов изрази недоволство от множеството пропуски на своите играчи през първата част при равенството 1:1 с Локомотив (Пловдив) на "Лаута".

"Пак направихме много добро първо полувреме, като създадохме доста шансове да поведем в резултата. Второто полувреме Локомотив поведе, а ние със страхотен гол изравнихме. Трябва да го приемем този резултат. И двата отбора търсиха победата с добри разигравания и отигравания. Това бяха достойнствата на този мач. И ние, и Локомотив имахме достатъчно шансове да спечелим мача.

Сега ние вкарахме гол през второто полувреме, но не бяхме толкова настоятелни, както през първата част. Футболът не го делим на първо и второ полувреме, тъй като мачът е 90 минути. Видя се върху какво трябва да работим. Имахме много атаки в числено преимуществото, но пропуснахме да завършим успешно. Трябва да работим върху това. Имахме бързина в атака, но липсваше последното подаване, може би егоизъм. Не се притеснявам от това. Трябва да разиграем на контраатака, когато сме повече хора, ако сме с един, той трябва да завършва. Това са поправими неща, които трябва да се отработват и следващите мачове да можем да получаваме предимство след хубави атаки.

След двата мача, където спечелихме четири точки, ще работим в добра атмосфера през паузата. В края на сезона, няма да се правят кои знае какви промени. Има неща, като мои виждания, които искам да вкарам в отбора", сподели Спасов.

"Неманя Милисавлевич и Кохей Като не са в групата. Въобще не съм се отказал от тях, тъй като са добри играчи, но могат да играят трима извън европейския съюз по правило, а ние имаме пет. Аз много трудно взимам решение да оставя един от тях извън групата, тъй като са добри футболисти и могат да играят в този тим", допълни Спасов.