Берое вгорчи дебюта на Ераносян - ганаец вкара първо попадение, но какво бе то (видео)

Отборите на Локомотив (Пловдив) и Берое завършиха 1:1 на "Лаута" в сблъсък от 13-ия кръг на Първа професионална лига. Резултатът откри Мартин Камбуров (57), но четири минути по-късно Карлос Охене изравни, реализирайки първото си попадение в родното първенство.

Първата опасност в мача бе създадена от домакините. Още в четвъртата минута Дани Кики можеше да открие резултата, когато стреля от упор с глава, но Макенджиев спаси. Последваха силни минути за гостите. Първо Виданов за малко не си вкара автогол, но Ел Харуби отрази, а след четвърт час игра Мапуку бе изведен отдясно, но вместо да потърси свой съотборник, стреля от малък ъгъл, и сгреши.

В 40-ата минута опасен шут на Мапуку профуча покрай лявата греда на Ел Харуби.

След почивката играта продължи да е равностойна, но в 57-ата минута смърфовете откриха резултата. Те сториха това чрез Мартин Камбуров, който се разписа след шут от 23-24 метра.

Гостите отговориха бързо и в 61-ата минута изравниха. Ганаецът Карлос Охене пресече пас назад на Мартин Райнов, напредна с топката и след брилянтно копване от над 20 метра препарира Ел Харуби за 1:1.

Преди тази ситуация Берое имаше още една възможност за гол, но Александър Василев не улучи целта след добър пас на Мапуку.

Този мач бе официален дебют на завърналия се начело на Локо Пд Едуард Ераносян. Публиката на смърфовете го посрещна подобаващо, но в крайна сметка си тръгна разочарована от липсата на трите точки.

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - БЕРОЕ 1:1