Притеснен Джокович си уреди среща с Григор

Новак Джокович ще се изправи срещу Григор Димитров във втория кръг на турнира от сериите Мастърс в Париж. Световният номер 1 победи Жил Мюлер (Люксембург) с 6:3, 6:4 и стигна до сблъсък с българина, който вчера отстрани Маркос Багдатис.

Сърбинът постигна на пръв поглед лесна победа, но в играта му имаше някои колебания. Джокович, който се опитва да запази лидерството в световната ранглиста, постигна пробив за 4:2 в първия сет. След това пропусна два сетбола при сервис на съперника преди да затвори частта.

Вторият сет бе равностоен, като Новак имаше проблеми в началото му. В четвъртия гейм той трябваше да спасява възможност за пробив, единствената за Мюлер в мача, но се справи и измъкна оспорван гейм, продължил почти 7 минути. Сърбинът постигна пробив за 5:4, който му позволи да сложи край на мача малко по-късно след 1 час и 20 минути игра.

Мюлер, който миналата седмица победи Григор Димитров в Базел, записа четвърта загуба от четири мача срещу Джокович, като все ще няма спечелен сет. За световния номер 1 това беше 60-та победа от началото на сезона.

Новак трябва да достигне до финала в Париж, за да си гарантира оставането на върха в световната ранглиста. Ако отпадне по-рано и Анди Мъри спечели титлата, шотландецът ще го измести. Другият вариант това да се случи е Мъри да играе финал, а Джокович да отпадне преди полуфиналите. След спечелването на "Ролан Гарос" сърбинът е колеблив в изявите си, но пък спечели турнира в Париж последните три години.