Нова "червена" победа в дербито! ЦСКА - София съкруши Левски с 3 гола през първото полувреме - на живо с отзивите

Дюрант спаси Голдън Стейт в пустинята (видео)

Кевин Дюрант изведе Голдън Стейт до втора поредна победа, като този път спаси Уориърс при визитата им в пустинния щат Аризона, където те спечелиха трудно със 106:100 срещу местния Финикс. Вицешампионите се съвземат след загубата за начало на сезона и са с 2 успеха и 1 поражение след 3 мача, докато Сънс все още търсят първия си триумф и имат 3 поредни поражения.

Новопривлечената звезда на отбора от Оукланд вкара 37 точки при много добри проценти - 8/12 за 2 точки, 2/4 от дистанция и 15/16 от наказателнта линия. Освен това Кей Ди овладя 4 борби, направи 4 асистенции, блокира 1 изстрел и пресече 4 паса за 38 минути.

Дреймънд Грийн нямаше ден в нападение и компенсира стрелба 2/9 с 9 асистенции, 13 борби и 3 чадъда, докато Стеф Къри наниза 28 точки за 34 минути. Клей Томпсън бе третият с двуцифрен точков актив и 14 точки, а всички баскетболисти на Стив Кър вкараха поне по един кош от игра.

Ти Джей Уорън и Ерик Бледсоу бяха най-добри за “слънцата”, съответно с 26 и 21 точки. Ветеранът Тайсън Чандлър овладя 16 борби и вкара 8 точки, а Девин Букър не бе на ниво навръх рождения си ден и остана със скромните 7 точки.