Рома мина като валяк през тима на Чочев (видео)

Отборът на Рома победи с категоричното 4:1 Палермо в последния мач от 9-ия кръг в Серия "А". "Вълците" тотално надиграха своя съперник и с заслужено се поздравиха с успеха с голове на Мохамед Салах в 31-ата, Леандро Паредес в 51-ата, Един Джеко в 68-ата и Стефан Ел Шаарауи в 82-ата минута. за гостите пък точен бе Робин Куайсон в 80-ата минута. Като титуляр за сицилианци стартира българина Ивайло Чочев, но бе заменен в 69-ата минута.

Рома доминираше в началото на мача и в 13-ата минута Стефан Ел Шаарауи направи непростим пропуск, като отблизо не успя да уцели вратата. След това в 20-ата минута Емерсон Палмиери стреля от около 25 метра, но вратаря спаси.

Все пак натискът на Рома даде резултат. В 31-ата минуда Един Джеко изведе на скорост Мохамед Салах и той останал очи в очи с вратаря реализира за 1:0.

Едва в края на полувремето Алесандро Диаманти създаде първата голова опасност за гостите, като ударът му от фаул мина на сантиметри над вратата.

Още в началото на втората част Рома удвои преднината си. Леандро Паредес центрира от фаул, топката тупна коварно пред вратаря Йосип Пошевац и се озова в мрежата му за 2:0.

В следващите минути обаче гостите създадоха две много опасни положения и само прекрасните намеси на Войчех Шчесни запазиха резултата непроменен. Първо в 55-ата минута Алесандро Диаманти стреля опасно от дистанция, а след това Синиша Анджелкович засече с глава центриране в наказателното поле, но и двата пъти стражът на домакините бе непробиваем.

В 68-ата минута Един Джеко стреля от границата на наказателното поле и направи резултата класически в полза на домакините.

В 80-ата минута гостите върнаха един гол, като Рикардо Куаисон стреля извъна пеналта и след рикошет в защитник кълбото се озова в мрежата за 3:1. Две минути по-късно обаче Рома организира чудесна контра, Стефан Ел Шааарауи бе изведен на скорост и оформи крайното 4:1.

Така Рома събра актив от 19 точки и си върна второто място в класирането, като вече е само на 2 точки от лидера Ювентус. Палермо пък продължава да затъва, като се свлече до 19-ата позиция с едва 5 точки.