Реал Мадрид напълни кошницата на Легия, Роналдо отложи гол №100 в Европа (видео)

Европейският клубен шампион Реал Мадрид разгроми с 5:1 полския Легия Варшава в двубой от третия кръг на предварителна група F на Шампионската лига и продължава битката за първото място с Борусия Дортмунд. Германският тим се наложи с 2:1 над Спортинг в Лисабон и така дели върха с Реал, като и двата тима имат по седем точки.

Българският национал на Легия Михаил Александров не попадна в групата за мача. Първата част беше сравнително равностойна, като Легия вкара гол от дузпа и уцели греда, но през вторите 45 минути имаше само един отбор на терена. Въпреки огромното си желание да отбележи своя гол номер 100 в европейските клубни турнири, звездата на Реал Кристиано Роналдо този път не успя, но пък за сметка на това беше много полезен на терена, като асистира за две от попаденията на своя тим.

Първото положение беше пред вратата на полския шампион. Звездата на домакините Кристиано Роналдо стреля, но топката рикошира и излезе в ъглов удар. Като цяло първите десетина минути преминаха равностойно, като отборът на Легия се опитваше да затруднява максимално Реал.

Резултатът на "Сантяго Бернабеу" беше открит от Гарет Бейл в 16-ата минута.  Четири минути по-късно  "белия балет" стигна до втори гол. Бразилецът Марсело стреля към вратата, топката рикошира в крак на полски футболист и влетя в мрежата. Първоначално голът беше записан на името на Марсело, но впоследствие беше променен на автогол на Йодловец.

В 22-ата минута гостите от Полша успяха да намалят от дузпа, реализирана от Мирослав Радович. Нарушението за наказателния удар извърши Данило. Резултатът се запази до 37-ата минута, когато дебютантът за Реал в Шампионската лига Марко Асенсио вкара трети гол за Реал.

Втората част отново започна с положение пред вратата на гостите. Карим Бензема стреля от близка дистанция, но вратарят на Легия боксира топката. В 68-ата минута Реал стигна до четвърти гол благодарение на влезлите като резерви Алваро Мората и Лукас Васкес. Мората проби по крилото и намери съотборника си отдясно на вратата. С удар по земя Васкес успя да прокара топката между краката на вратаря на гостите и направи резултата 4:1. Пет минути преди края Мората оформи крайното 5:1 след асистенция на Кристиано Роналдо.

Реал Мадрид - Легия Варшава 5:1
1:0 - Бейл (16)
2:0 -  Йодловец (20-автогол)
2:1 - Радович (22)
3:1 - Асенсио (37)
4:1 - Васкес (68)
5:1 - Мората (85)