Чехкиня спря Томова в Москва

Виктория Томова загуби с 4:6, 2:6 от Катерина Синякова (Чехия) в третия кръг на квалификациите на турнира с награден фонд 824 000 долара в Москва. Българката имаше своите шансове срещу 52-ата в световната ранглиста, но отстъпи след 1 час и 15 минути игра.

Томова започна отлично срещата и поведе с 3:0 след два пробива. След това обаче Синякова спечели четири поредни гейма и поведе с 4:3. В седмия гейм Вики пропусна две възможности за пробив, които можеха да променят развитието на сета. Той обаче бе измъкнат от чехкинята, която се възползва от втория си сетбол и затвори първата част при 6:4.

Вторият 21-годишната софиянка отново започна добре и поведе с 2:0. Отново се стигна до обрат и Синякова изравни. След много оспорван пети гейм поставената под номер 2 в квалификациите измъкна подаването си, а веднага след това направи пробив, което пречупи Виктория.

Томова напуска турнира с 18 точки за световната ранглиста, в която е 156-а, и с 3320 долара от наградния фонд. За трети път този сезон тя е на крачка от първия си мач в основна схема на турнир на WTA, след като достигна до третия кръг на квалификациите на US Open и в Букурещ.