Виктория Томова с победа над 103-ата в света

Виктория Томова постигна убедителна победа над 103-ата в света Евгения Родина. 21-годишната българка спечели с 6:4, 6:0 във втория кръг на квалификациите в Москва. Тя отстрани поставената под номер 8 в пресявките Родина след само 1 час и 13 минути игра.

Томова започна отлично двубоя и стигна до пробив още в първия гейм, който бе оспорван и тя проби при петата си възможност. Софиянката поведе с 3:0 след още един пробив. Тогава последва отговорът на Родина, която спечели четири поредни гейма, а някои от тях доста убедително. Вики спря серията и изравни за 4:4. В следващия гейм тя постигна решителен пробив и след това затвори първия сет при 6:4.

Във втората част Виктория бе блестяща и не даде нито един гейм на съперничката си. Тя постигна три пробива и при втория си мачбол стигна до крайния успех.

Победата осигури на Томова 18 точки за световната ранглиста и 3320 долара от наградния фонд. За място в основната схема българката ще спори с победителката от срещата между Катерина Синякова от Чехия, която е 51-а в световната ранглиста, и рускинята Полина Лейкина.