ВАЛЕНТИНА ГЕОРГИЕВА ГРАБНА ПРИЗА ЗА СПОРТИСТ НА МЕСЕЦ МАРТ СЛЕД ЗЛАТНИЯ МЕДАЛ В БАКУ

И Лион не успя да спре устрема на Ница

Приятната изненада в Лига 1 в лицето на Ница продължава с победите. Отборът от Лазурния бряг взе скалпа на пореден сериозен съперник в лицето на Лион. Ница спечели домакинството си от 9-ия кръг с 2:0 с попадения на Пол Баис в 5-ата и Жан Микаел Сери в 76-ата минута.

Домакините взеха ранна преднина в мача, като в 5-ата минута след центриране от фаул Маланг Сар с глава свали за Баис, който от воле не остави шансове на вратаря.

В 28-ата минута ситуацията за Лион стана още по-лоша, тъй като Набил Фекир получи директен червен картон за глупаво нарушение в гръб и настъпване на противников играч.

Това още повече улесни задачата на Ница, като с пропуски пред вратата на Антони Лопеш се отличиха Марио Балотели и Вилиан Сиприен, преди в 76-ата минута Сери да удвои преднината на своя тим. Юнес Беланда стреля в гредата, но топката се върна в Сери, който я прати в мрежата за 2:0.

Ница можеше да спечели и по-убедително, тъй като в 80-ата минута Марио Балотели си спечели дузпа за нарушение срещу него в наказателното поле, но този път италианецът пропусна от бялата точка, като Лопеш спаси удара му, и така той пропусна да вкара 6-ия си гол от началото на сезона.

Ница все пак се поздрави с успеха и с актив от 23 точки води убедително в класирането. Лион пък остава 5-ти с 13 точки.