Обрат срещу Верея зарадва Черно море (видео)

Отборът на Черно море успя да победи Верея в първи мач от десетия кръг на Първа лига. Варненци губеха с 0:1, но в крайна сметка се добраха до успеха с 2:1. Играчите на Героги Иванов - Гонзо можеха да стигнат и до по-изразителен успех, но вратарят на старозагорци Иван Караджов направи силен мач и спаси отбора от по-сериозна загуба.

Резултатът бе открит от гостите в 12-ата минута, когато при едно центриране от корнер бранителят Илия Мунин се разписа. При първия си опит за удар защитникът не нацели топката, но при втория простреля вратаря Пржемисъл Коварж.

Последва натиск на Черно море и играчите на Гонзо имаха няколко положения за гол, но Караджов бе на своето място и спаси няколко опасни ситуации. Буквално в последната секунда на първата част обаче домакините все пак успяха да изравнят. Михаил Венков получи топката по лявото крило и центрира по земя успоредно на голлинията, а Владимир Зафиров имаше нещастието да засече топката в собствената си врата.

В самото начало на втората част варненци стигнаха до пълен обрат. Уго Секо нахлу в наказателното поле от десния фланг и върна топката назад към Марек Кузма, който от вратарското поле без да се бави прати топката в мрежата.

До края на мача домакините намалиха оборотите и действаха предпазливо. Верея от своя страна се опита да наложи натиск, за да стигне до равенството, но отбраната на варненци действаше добре. Така резултатът остана непроменен и "моряците" записаха ценни три точки.

С успеха си днес Черно море събра 17 точки и се изравни с ЦСКА-София и Дунав на третата позиция класирането. Варненци обаче са с мач повече. Верея от своя страна записа четвърта поредна загуба и остава с десет точки на 11-о място.

ЧЕРНО МОРЕ - ВЕРЕЯ 2:1
0:1 Мунин (12)
1:1 Зафиров (45-а)
2:1 Кузма (48)

Състави:

ЧЕРНО МОРЕ (4-2-3-1): Коварж; Сукуп, Станчев, Николов, Венков; Цветков, Паланков; Коконов, Г. Илиев, Секо; Кузма
Старши треньор: Г. Иванов
ВЕРЕЯ (4-1-4-1): Караджов; З. Илиев, Зафиров, Мунин, Слаев; Г. Ангелов, Хасани; М. Цветанов, Еуженио, Костов; Сукуна
Старши треньор: А. Томаш