Исландците продължават да творят чудеса (видео)

Исландия беше голямата сензация на Евро 2016, където стигна до 1/4-финалите и вече всеки мач на тима се следи с повишен интерес. Световните квалификации започнаха за тима на Хеймир Халгримсон с равенство като гост на Украйна, а тази вечер феноветев в Рейкявик станаха свидетели на истинска драма срещу Финландия. Исландците спечелиха с 3:2, въпреки че до 90-ата минута губеха с 1:2. Победното попадение вкара Рагнар Сигурдсон в петата минута на добавеното време, а гостите дълго го оспорваха.

До почивката мачът беше равностоен, но гостите по-добре се възползваха от своите шансове. В 21-ата минута неособено високият Теему Пуки засече с глава центриране от дясното крило и даде аванс на Финландия. Отговорът на исландците не закъсня. В 37-ата минута Кари Арнасон наказа лошо излизане на вратаря Лукаш Храдецки и прати топката в мрежата. Радостта на домакините обаче не продължи дълго, защото две минути по-късно Робин Лод отново изведе финландците напред. Той опита удар от границата на наказателното поле, който бе блокиран, но топката се върна на левия му крак и този път Ринг намери долния ляв ъгъл на вратата.
Второто полувреме започна с пропусната дузпа от Гилфи Сигурдсон, но дори това не попречи на домакините да стигнат до пълен обрат. В 90-ата минута Алфред Финбогасон изравни, а в 95-ата след голямо разбъркване защитникът Рагнар Сигурдсон някак добута топката във вратата на гостите. Те претендираха, че е имало нарушение срещу стража Храдецки, но голът бе зачетен.

В класирането в групата Исландия дели първото място с Хърватия, като двата тима имат по 4 точки, Турция и Украйна са с по 2, а Финландия и Косово имат по 1 точка.

ИСЛАНДИЯ - ФИНЛАНДИЯ 3:2 (1:2)
0:1 Т. Пуки (21)
1:1 К. Арнасон (37)
1:2 Р. Лод (39)
2:2 А. Финбогасон (90)
3:2 Р. Сигурдсон (90)