Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Хърватия разби Косово с хеттрик на Манджукич (видео)

Хърватия разгроми Косово с 6:0 във втория си мач от група "I" на световните квалификации. Хеттрик на Марио Манджукич и попадения на Матей Митрович, Иван Перишич и Никола Калинич донесоха убедителната победа за състава на Анте Чачич. За статистиката това остава първи официален домакински мач за Косово, но той се игра в албанския град Шкодра.

Хърватите бяха без Лука Модрич, Иван Ракитич и Дарио Сърна, а в тяхно отсъствие с капитанската лента излезе Манджукич. Нападателят на Ювентус имаше нужда само от 6 минути, за да открие резултата. Головата атака започна от Марсело Брозович, а Андрей Крамарич подаде с едно докосване на Манджукич, който елегантно прехвърли стража на Косово Самир Ужкани.

"Шахматистите" с лекота излизаха на чисти позиции, а Манджукич беше пълен господар във въздуха и до почивката отбеляза два гола с глава. В 24-ата минута той засече с плонж центриране от левия фланг на Иван Перишич, а в 35-ата оформи хеттрика си след асистенция на десния бек Шиме Върсалко.
През втората част гостите намалиха темпото, но въпреки това стигнаха до още три гола. В 68-ата минута защитникът на Риека Матей Митрович беше оставен напълно непокрит на далечната греда и от няколко метра откри сметката си за националния отбор. В 85-ата Перишич финтира Ужкани и на празна врата вкара за 0:5. Точка на спора постави Никола Калинич в последните секунди.

Хърватия е лидер в групата с 4 точки, колкото има и Исландия след драматичния обрат срещу Финландия. Косово е на дъното с 1 точка от два мача.

КОСОВО - ХЪРВАТИЯ 0:6 (0:3)
0:1 М. Манджукич (6)
0:2 М. Манджукич (24)
0:3 М. Манджукич (35)
0:4 М. Митрович (68)
0:5 И. Перишич (85)
0:6 Н. Калинич (90)