ЦСКА удари гранд от Иран в София, взе гейм с 39:37 (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Мъжкият отбор на ЦСКА продължава с победния си ход по време на предсезонната си подготовка. Момчетата на Александър Попов надиграха с 3:1 (23:25, 39:37, 25:20, 25:19) иранския Сайпа (Техеран) в зала "Васил Симов".

ЦСКА-Саипа
Завършилият на шесто място в шампионата на Иран през миналия сезон тим е от няколко дни в България, като вчера изигра контролна среща и срещу Марек Юнион-Ивкони (Дупница) и я спечели с 5:0 гейма.

Срещу ЦСКА отборът на Сайпа, за който през новия сезон ще играе българският разпределител Иван Станев, успя да поведе в резултата, но ключов се оказа вторият гейм. Той продължи 37 минути, като играчите на ЦСКА успяха да го вземат след 39:37 и с това да изравнят резултата. Маратонският гейм даде още повече криле на Червените и те успяха да надиграят съперника си в следващите две части.

Треньорът Александър Попов заложи на следния стартов състав: Стефан Стоянов - Иван Крачев, Ивайло Стефанов (капитан) - Пламен Шекерджиев, Христо Цветанов - Николай Николов, Мартин Божилов (либеро).

ЦСКА-Саипа

В третия гейм Сашо Попов направи две промени с пускането на Владимир Станков и Смилен Мляков, а в четвъртия на терена се появиха и младите Яни Георгиев и Тодор Костов. За посрещача това бе първо появяване на терена след операцията на лицето, която претърпя преди време.

ЦСКА-Саипа

Николай Николов изигра поредния си много силен мач, като реализира 16 точки (от които 6 от блокада, 2 от сервис, 44 % в нападение). 16 направи и Пламен Шекерджиев 2 блокади, 56 % в атака). Като цяло, ЦСКА отбеляза 17 точки на блокада срещу 8 за иранския тим. Най-резултатен с 22 точки бе Реза Гара (59 % в атака), а Иван Станев, който се включваше като резерва и изигра целия четвърти гейм, направи 2 точки (1 от блокада).
ЦСКА-Саипа

Статистическите данни са благодарение на скаутмена на ЦСКА Боян Панталеев.

В петък ЦСКА ще играе на турнир в Пазарджик, а отборът на Сайпа ще изиграе още две контроли на българска земя - срещу друг столичен тим, този на Левски София. Срещите ще бъдат в зала "Христо Ботев" утре и вдругиден.