Машината на Пеп катастрофира на "Уайт Харт Лейн" след страхотен футбол на Тотнъм (видео)

Лидерът в Премиър лийг Манчестър Сити допусна първа загуба под ръководството на Джосеп Гуардиола, след като "гражданите" бяха категорично надиграни с 2:0 от Тотнъм на "Уайт Харт Лейн". Лондончани, които изнесоха страхотен двубой, поведоха с автогол на Александър Коларов (9'), а Деле Али (37') удвои до почивката. През втората част пък Ерик Ламела изпусна дузпа, а няколко добри намеси на Юго Лорис съвсем огорчиха гостите. След този успех Тотнъм се доближи на точка зад днешния си съперник. "Шпорите" са единственият отбор без загуба до момента в Премиър лийг.

Маурисио Почетино бе направил две промени в сравнение с двубоя от миналия уикенд срещу Мидълзбро. Дани Роуз и Ерик Ламела започнаха вместо Бен Дейвис и Винсент Янсен, който остана на скамейката. Сон Хюн-Мин водеше атаката на "шпорите". Пабло Сабалета, Фернандо и Хесус Навас стартираха за "гражданите". Кевин де Бройне е контузен.

Домакините започнаха много по-мотивирано този двубой и доминираха доста осезаемо в първата половина на първото полувреме. Сон нанесе първия опасен удар, след който топката премина над вратата. Гостите отговориха с една атака, при която Навас центрира, но Силва не успя да засече добре пред голлинията.

В деветата минута Роуз проби отляво и центрира в наказателното поле, където Коларов протегна крак и вкара топката в собствената си врата - 1:0. Много скоро след това Сон можеше да удвои, но Браво спаси. В 21-ата минута Ериксен стреля много опасно от свободен удар, но топката премина встрани. Минута след това Агуеро падна в противниковото наказателно поле след шпагат на Вертонген, който докосна топката, но и крака на аржентинеца. Сигнал не последва.

Постепенно гостите поеха контрола и след средата на първата част започнаха да поглеждат по-смело към врата на Лорис. Тази тенденция продължи обаче само в рамките на десетина минути - до 37-ата, когато Тотнъм нанесе втория си удар. Сон разсече отбраната на Сити с един пас по земя, който стигна до Деле Али. Английският национал не остави шанс на Браво - 2:0.

Втората част стартира с два опасни удара на Сон и Уаняма. В 51-ата минута пък Агуеро бе изведен зад отбраната и стреля силно, Лорис изби, след което топката удари и гредата. Това бе и една от най-добрите възможности за гостите до момента.

В 64-ата минута домакините получиха дузпа след нарушение на Фернандиньо срещу Деле Али. Ерик Ламела се нагърби с изпълнението, печелейки спора за това със Сон, а Клаудио Браво започна да се движи по голлинията и да размахва ръцете си в опит да разконцентрира съперника. Това даде резултат и стражът на Сити спаси удара на аржентинеца от бялата точка. В 80-ата минута французинът отново се намеси решаващо след изстрел на Агуеро.

1/4 час преди края Келеши Иеанашо се озова очи в очи с Лорис, но и той не успя да го преодолее.

Ман Сити остава на върха с 18 точки. Тотнъм е втори с една по-малко. Ливърпул е на трета позиция с 16 т.