Краснодар подгони лидерите (видео)

Слабото начало на сезона за Краснодар е в миналото. "Биковете" демонстрират все по-добра форма и вече дишат във врата на лидерите в Премиер лигата. Днес отборът, воден от временния треньор Игор Шалимов, победи с 1:0 Рубин и се изкачи до 6-ото място в класирането. Гостите от Казан пък продължават с непостоянните си изяви и са в долната половина на таблицата.

Като емоции мачът на стадион "Кубан" бе далеч от шоуто, което изнесоха футболистите на Краснодар срещу Ница преди няколко дни. Рубин се бранеше добре, но една от малкото грешки в защитата на гостите бе наказана от Ари в 45-ата минута. Опитният бразилец се ориентира най-добре след центриране на Жоао Жоазиньо и кратко разбъркване, а добре насоченият му удар под гредата не остави шансове на Сергей Рижиков.

Второто полувреме премина равностойно. "Биковете" бяха доволни от резултата и внимаваха да не сбъркат фатално в защита. Гостите станаха по-напористи чак в последните минути, но така и не успяха да създадат нещо опасно пред вратата на Станислав Крицюк.

След паузата за националните отбори Рубин ще е домакин на Криля Советов, а Краснодар ще гостува на Арсенал (Тула).