Ростов нанесе първа загуба на шампиона ЦСКА (видео)

Ростов продължава да е изключително неудобен съперник за всички грандове в Русия и днес го доказа още веднъж. Отборът на Иван Данилянц повали с 2:0 шампиона ЦСКА (Москва) и му нанесе първа загуба през сезона. По този начин "армейците" пропуснаха да оглавят класирането и останаха на точка зад Зенит и Спартак (Москва). Ростов пък се изкачи на 4-ото място, което дели с Амкар.

Георги Миланов, който в последните седмици си върна титулярното място, и днес игра цял мач за ЦСКА. Неговият тим обаче падна в капана на домакините, чиито мълниеносни контри на два пъти завариха неподготвена защитата пред Игор Акинфеев. Точни за Ростов бяха Александър Гацкан и Кристиан Нобоа.
Първото полувреме беше равностойно, а най-чистите положения бяха един далечен удар на Роман Ерьоменко, излязъл в аут, и изстрел на Бибрас Натхо, спасен от Сослан Джанаев. В 54-ата минута Акинфеев направи груба грешка, но бързо се хвърли в краката на Сердар Азмун и предотврати сигурен гол.

Малко по-късно обаче Ростов поведе след ювелирна контра. Дмитрий Полоз подаде на Тимофей Калачов, той с пета намери Гацкан и молдовският национал откри резултата.
Смените на Леонид Слуцкий не помогнаха на ЦСКА. Московчани обикаляха наказателното поле на домакините, но не успяваха да отправят опасен изстрел към Джанаев. В добавеното време красива комбинация между Игор Киреев, Полоз и Нобоа сложи точка на спора - 2:0 за Ростов.

В следващия кръг ЦСКА приема Уфа, а Ростов е гост на Спартак (Москва).