Balkan Grand Prix 6 - Състезание по културизъм

Лудогорец 2 спря серията на Етър

Отборът на Лудогорец 2 постигна изненадващ успех с 1:0 срещу лидера Етър (Велико Търново) в мач от осмия кръг на Втора професионална лига.

Единственият гол в дербито реализира централният бранител Кристиян Григоров, който бе точен в 14-ата минута след центриране от корнер. Юношата на Левски Галин Ташев се появи в игра в 25-ата минута на мястото на Чавдар Ивайлов, но в 65-ата минута бе заменен от Цветомир Тодоров.
Втората част гостите натиснаха, но удари на Николай Цветков, Петър Димитров и два пъти на резервата Иван Петков бяха спасени от Наумов.
Халфът Славчо Шоколаров пък бе близо до втори гол за "орлите", но Кирил Акалски се намеси добре.

Поражението е първо за играчите на Георги Василев, които имаха две равенства и пет победи досега. Въпреки загубата "виолетовите" остават лидери в класирането. Тимът от Велико Търново е на върха със 17 точки, една пред втория ЦСКА-София 2, който обаче има и мач по-малко.

В следващия кръг Лудогорец 2 гостува на Банско, а Етър приема Ботев (Враца).