"Орлите" кацнаха на третото място (видео)

С две попадения на Чиро Имобиле и едно на Балде Кейта Лацио разгроми с 3:0 като гост Удинезе и се настани на третото място в Серия "А" преди утрешните мачове от 7-ия кръг. "Орлите" се възползваха от колебливата защита на домакините и с лекота стигнаха до победата. Решаващи за изхода на двубоя се оказаха началните минути на второто полувреме, когато столичният тим уби интригата.

Макар и без доста контузени титуляри, сред които Федерико Маркети, Лукас Билия, Стефан Раду, Душан Баста и Бащош, Лацио изигра много силен мач. Симоне Индзаги заложи на върха на атаката на Имобиле, а зад италианския национал действаха Фелипе Андерсон, Балде Кейта и Сергей Милинкович-Савич. "Бианкочелестите" започнаха предпазливо, но бързо напипаха слабите места в отбраната на Удинезе. Скоростта на Кейта всяваше паника сред защитниците на домакините и негов удар в 28-ата минута доведе до корнер, след който Имобиле откри резултата.
Родриго де Паул създаде най-опасното положение пред вртатата на Томас Стракоша до почивката, а шут на Емануел Баду бе блокиран.

Втората част стартира с мощен натиск на Лацио и головете не закъсняха. След хитър пас на Фелипе Андерсон Кейта се измъкна и технично преодоля Орестис Карнезис, а в 61-ата минута перфектна комбинация на гостите завърши с ново попадение на Имобиле за 0:3. Чак в края футболистите от Удине се активизираха, но вече бе твърде късно. Те можеха да стигнат поне до почетен гол, но Стракоша изби удара с глава на Стипе Перица.
Лацио няма загуба от Удинезе от април 2014 година, а в този период "фриуланите" са взели само 1 точка в мачовете срещи римския клуб.

След паузата за националните отбори Лацио приема Болоня, а Удинезе гостува на шампиона Ювентус.