Луис Енрике: Бихме с характер

Старши треньорът на Барселона Луис Енрике отличи характера на тима като основна причина за обрата с 2:1 срещу Борусия (Мьонхенгладбах). Испанският гранд вече е с две победи в групата и оглавява класирането.

"Представихме се добре срещу отбор, който беше спечелил последните си 11 домакински мача. Доминирахме през първото полувреме, създадохме положения, но бяхме наказани при контаатака. След почивката нямахме толкова ситуации, но пък вкарахме два гола. Като цяло мисля, че спечелихме заслужено.

Мьонхенгладбах не игра по обичайния си начин, съперникът предпочете да се защитава дълбоко в половината си и да разчита на контри, в което е много добър. На почивката сменихме стратегията и това се отплати.

Преди мача предполагахме, че ще се опитат да ни пресират още от нашата половина, но това не се случи. Те се разположиха в тяхната половина с всичките им играчи зад топката. Започнаха с петима защитници и с две дефанзивно настроени крила. Нямаше почти никакви пространства за нашите атаки, но въпреки това ние създадохме 3-4 положения през първото полувреме. Но те не са свикнали да играят по този начин, докато ние често срещаме ултрадефанзивни отбори. Повечето съперници играят така срещу нас.

След почивката сменихме позициите, а и резервите свършиха страхотна работа. От всеки мач можеш да научиш нещо, без значение от резултата. Доволен съм от представянето ни.

Целта ни е да завършим на първо място в групата и искаме да печелим всеки мач. Знаем, че няма да бъде лесно, но ще се постараем", каза Енрике.