Барса обърна Борусия (М) и оглави еднолично групата (видео)

Отборът на Барселона спечели трудно с 2:1 гостуването си на Борусия (Мьонхенгладбах) в двубой от груповата фаза на Шампионската лига. Торган Азар даде аванс на германците в 34-ата минута, но попадения на Арда Туран (65) и Жерард Пике (74) зарадваха феновете на каталунците. Благодарение на грешната стъпка на Манчестър Сити в Глазгоу, тимът на Луис Енрике излезе еднолично на първата позиция в групата.

Пако Алкасер започна като титуляр на мястото на контузения Лионел Меси. Хавиер Масчерано и Жерард Пике оформиха централната защитна двойка. Андре Шуберт подреди отбора си в 4-2-3-1 с изтеглен напред Рафаел, подкрепян от Ибрахима Траоре, Ларс Щиндъл и Торган Азар.

Неймар стартира на върха на атаката, а Алкасер и Луис Суарес - по двете крила. Още във втората минута Жерард Пике игра с ръка в своето наказателно поле, но съдията реши, че ситуацията не е достатъчна за дузпа и по-скоро ощети германците. В седмата минута Ян Зомер спаси първото голово положение след остро центриране на Жорди Алба, пропускане на Алкасер и насочване на Неймар.

В 11-ата Суарес беше на чудесна позиция, шутира от въздуха и изкара топката в аут. Десет минути по-късно номер 9 на каталунците видя Алкасер в наказателното поле, а той беше блокиран. Домакините успяха да вкарат с първата си добра възможност в 34-ата минута: Серхио Бускетс загуби топката и Торган Азар успя да се възползва на скорост и отбеляза. Махмуд Дахуд асистира на Азар, който се разписа на празна врата. Гостите от "Камп Ноу" реагираха с шут от въздуха на Суарес в 39-ата. Вратарят изби, а Алкасер не стигна за добавка.

Второто полувреме започна с явна дузпа срещу Неймар, която съдията не видя. Домакините играха много затворено и не оставяха пространства пред вратата на Зомер. В 65-ата "синьо-червените" успяха да се възползват при една от малкото грешки в защита след почивката. Неймар изведе прецизно резервата Арда Туран, който прати топката над главата на вратаря. Стражът можеше да се представи и по-добре, но не очакваше такъв удар.

В 74-ата "лос кулес" реализираха нов гол. При корнер топката беше насочена ниско към дузпата, Суарес стреля, Зомер изпусна топката и Пике с крака се разписа - 1:2. До края на срещата опитите на домакините не се увенчаха с успех.

След три седмици е големият сблъсък в групата между Барселона и Манчестър Сити.

Борусия (М): Зомер; Корб, Кристенсен, Елведи, Венд; Крамер, Дахуд; Траоре, Щиндъл (83 - Хаан), Азар (80 - Херман); Рафаел (49 - Джонсън)
Барса: Тер Стеген; Сержи Роберто, Масчерано, Пике, Алба; Ракитич (59 - Арда), Бускетс, Иниеста; Алкасер (53 - Рафиня), Суарес, Неймар