Марица с втора победа за Купа Пловдив

Българският шампион Марица (Пловдив) постигна втора победа на традиционния международен турнир по волейбол за жени за Купа Пловдив 2016. Възпитаничките на Иван Петков победиха турския Бурсаспор (Бурса) с 3:0 (25:17, 25:19, 25:22) след 73 минути игра и са еднолично начело във временното класиране.

Блокадата на Марица се оказа трудно пробиваема за турските нападателки в първия гейм. Тя донесе цели шест точки на домакините и солидното предимство, с което доминираха през цялата част. Българските шампионки дръпнаха далеч напред в резултата и затвориха гейма при 25:17.

Във втория гейм пловдивчанки силно подобриха играта си в нападение, а капитанката Радосвета Тенева бе истинска фурия в атака, особено в заключителните моменти. Именно тя заби по острия диагонал за крайното 25:19, с което Марица удвои прединаната си в мача. Надмощието на домакините продължи и в третия гейм. Отново Ради Тенева поведе българската атака към победата, а блокадата отново заработи.

Усилията на Бурсаспор да потърси промяна в хода на мача доведоха само до по-почетен за гостенките резултат в края на гейма - 25:22 за Марица, оформено с успешна атака през центъра на Виктория Григорова. Радосвета Тенева стана топреализатор на срещата със 17 точки за победителките. Елена Литовченко беше най-резултатна за Бурсаспор с 11 точки.

В ранния мач гръцкият Маркопулу Ревойл (Маркопуло) постигна първата си победа след драматично 3:2 (25:21, 24:26, 26:24, 10:25, 15:11) над румънския Динамо (Букурещ). Днес от 16:30 часа в залата на Пловдивски университет играят Бурсаспор и Маркопулу, а след това Марица излиза срещу Динамо.

Снимка: volleymaritza.bg