Националките се завърнаха за първия домакински мач на Марица днес

Женският отбор на Марица (Пловдив) ще изиграе днес първия си мач за новия сезон пред своята публика. Както е известно, от понеделник до сряда волейболните шампионки на България са домакини на традиционния международен турнир за Купа Пловдив. Отборите на румънския Динамо (Букурещ) и турския Бурсаспор (Бурса) ще открият четвъртото издание на надпреварата с мач помежду си от 16:30 б.в. в зала Пловдивски университет, а два часа по-късно Жълто-сините ще премерят сили с гръцкия Маркопулу Ревойл (Маркопуло).

Официални хаштагове на турнира в социалните медии: #КупаПловдив, #PlovdivCup

В рамките на три дни четирите участващи отбора ще се срещнат по веднъж всеки с всеки, за да определят новия носител а трофея. Бурсаспор са в Пловдив на подготвителен лагер вече една седмица. В Града под тепетата вчера пристигнаха и съставите на Динамо и Маркопулу Ревойл.

На линия за участие в Купа Пловдив 2016 вече са и двете състезателки, които бяха ангажирани с женския национален отбор на България при извоюването на виза за Европейското първенство през 2017 година. Центърът Мария Данчева и диагоналът Силвана Чаушева тренират с тима на Марица и са на разположение на старши-треньора Иван Петков.

Лъвиците приключиха без загуба трите си мача в българската столица София и трите в румънския град Пиатра Нямц, спечелвайки убедително своята квалификационна Група Е. Селекционерът Иван Сеферинов не даде много възможност за изява на Данчева и Чаушева по време на мачовете в зала Христо Ботев. Само в самия край на срещата с Черна гора диагналът влезе за малко като резерва. В Пиатра Нямц Чаушева игра само в първите три гейма от победата с 3:2 (20:25, 25:17, 25:15, 15:12) над Швейцария, отбелязвайки 8 точки (1 ас, 6 атаки, 1 блокада). Затова пък Данчева бе титуляр и в петте части от двубоя и допринесе за успеха с цели 5 точкови блокади и 4 успешни атаки за общ актив от 9 точки. Ден по-рано тя не попадна в стартовия състав на Сеферинов за срещата с Черна гора, но се появи за началото на втория гейм и наниза 7 точки (1 ас, 2 атаки, 4 блокади) за обрата до крайното 3:1 (26:28, 25:11, 25:12, 25:18). Централната блокировачка на Марица бе в основния състав на България и при чистата победа с 3:0 (25:18, 25:8, 25:22) над домакините от Румъния в последния ден от турнира и завърши с 5 точки (1 ас, 4 атаки).