Наполи не изпуска Юве от поглед (видео)

С попадения на Маноло Габиадини и Марек Хамшик Наполи постигна лесна победа срещу гостуващия Киево с 2:0 и отново се доближи само на точка от шампиона и лидер в класирането Ювентус. "Небесносините" наложиха волята си още до почивката, а през второто полувреме запазиха сили за предстоящия двубой срещу Бенфика в Шампионската лига.

Успехът е четвърти за тима на Маурицио Сари от началото на сезона. Неаполитанци са единственият отбор в елита без загуба. В същото време Киево записа второ поражение и заема 4-о място в класирането с 10 точки.
През седмицата Наполи направи 0:0 срещу Дженоа и изпусна водачеството в таблицата. Сари направи няколко размествания в състава, акто остави на пейката Аркадиуш Милик, Дрис Мертенс, Алан Маркес и Елсейд Хисай.

Домакините започнаха силно, но първият точен удар на Хамшик не затрудни Стефано Сорентино. Опитният страж на Киево се справи и с изстрел с глава на Габиадини, който бе пределно мотивиран да сложи край на головата си суша. Нападателят откри резултата в 24-ата минута след комбинация с участието на Хамшик и Хосе Кайехон, като по този начин ознаменува с попадение своя 150-и мач в Серия "А".

Гостите рядко атакуваха, а в 39-ата минута вече губеха с 0:2. Хамшик се измъкна от засадата след пас на Лоренцо Инсиние и с мощен шут отбеляза 100-ия си гол за Наполи. Малко по-късно удар на Габиадини закачи гредата, но от външната страна.
След почивката в игра за Киево се появиха бившите футболисти на Наполи Антонио Флоро Флорес и Джонатан де Гузман. Мариано Иско пък се завърна след дълго лечение на контузия. "Летящите магаренца" организирха няколко интересни атаки, но така и не съумяха да се възползват от подценяването в редиците на домакините.

Това беше общо девета поредна домакинска победа за Наполи - нещо, което отборът не бе постигал от 1990 година.