Анчелоти си знае мярката на "Октоберфест"-а

Наставникът на Байерн (Мюнхен) Карло Анчелоти е предпазлив с халба в ръка и не иска да изпада в деликатна ситуация. Вчера италианецът посети започналия в града "Октоберфест", но не се отдаде на запой. "Засега две бири са ми достатъчни. Ако победим Хамбургер ШФ, може да изпия и три", заяви специалистът.

Мачът срещу "Шпортферайн" е утре (събота) от 16:30 часа на "Фолкспаркщадион". За него Карлето заяви, че ще остави на пейката Ариен Робен и Жером Боатенг. Двамата се завърнаха в игра в сряда, след като се възстановяваха от сериозни травми, заради които все още нямаха игрови минути през сезона.

"Говорих с Робен и му обясних, че ще го оставя резерва. Шансът да се появи като смяна през втората част обаче е голям", каза Анчелоти.

Италианският специалист планира да направи и рокади в защита, където Боатенг ще отстъпи мястото си на Матс Хумелс, който остана резерва срещу Херта (Берлин).

Нападателят Роберт Левандовски също ще е титуляр, а от първата минута се очаква да започнат още Джошуа Кимих и Ренато Санчес.

Байерн ще търси пета поредна победа при гостуването си на Хамбургер, докато домакините от пристанищния град все още нямат победа от началото на сезона в Бундеслигата.

Освен това за пореден път Анчелоти заяви, че Борусия (Дортмунд) е главният конкурент за титлата.