Ла Коруня загуби спечелен мач на "Риасор" (видео)

Депортиво Ла Коруня загуби с 1:2 домакинството си на Леганес от 5-ия кръг на Примера дивисион на своя "Риасор". Домакините първи откриха резултата чрез Селсо Борхес в 31-ата минат, а след това удариха и две греди. В крайна сметка обаче Леганес направи пълен обрат през втората част с голове на Лусиано в 55-ата и Габриел в 61-ата минута и взеха ценни три точки.

Ла Коруня контролираше мача и в 31-ата минута откри резултата. Тогава Луизиньо центрира по земя и Селсо Борхес засече топката отблизо във вратата. В 38-ата минута домакините можеха да удвоят преднината си по малко куриозен начин. При един опит за центриране топката се отби от крак на защитник и кацна на напречната греда.

В самото начало на второто полувреме Депортиво пропусна още един златен шанс. Флорин Андоне надскочи прекия си пазач и стреля с глава, но отблизо нацели напречната греда.

И след като домакините не се възползваха от своите възможности, в ход влезе старото футболно правило, че когато не вкараш, ще ти вкарат. В 55-ата минута след чудесно центриране от движение на Пирес Лусиано се извиси и с глава изравни резултата. Това обаче не бе всичко и в 61-ата минута Леганес направи пълен обрат. Виктор Диас центрира елегантно за Габриел Пирес, който с глава доведе нещата до 1:2.

До края Ла Коруня потърси поне равенството и в 85-ата минута Флорин Андоне отново не успя да отбележи отблизо, след като направи за смях защитата на съперника, но липсваше завършващият удар.
Така срещата завърши с успех на Леганес, който излиза на 9-ото място със 7 точки. Ла Коруня пък се намира на 13-ата позиция с 5 спечелени точки до момента.