Ради Кирилов е играч на 29 кръг в Efbet лига

Дубъл на Балотели изстреля Ница на върха в Лига 1

Ница разгроми Монако с 4:0 в дербито на 6-ия кръг на френската Лига 1 и измести монегаските от върха в класирането. С дубъл за Ница се отчете италианският нападател Марио Балотели, който започва да оправдава риска с привличането си през лятото под наем от Ливърпул.

Резултатът на "Алианц Ривиера" беше открит от Пол Баис с глава в 17-ата минута, след което настъпи часът на Супер Марио. Той удвои в 30-ата минута, след като беше изведен по дясното крило, напредна към наказателното поле и успя да прати топката край стража на Монако. В 68-ата минута Балотели вкара и втория си гол в мача.

Той получи топката около точката за изпълнение на дузпа и с хладнокръвен удар по земя направи резултата класически. Малко преди края италианецът беше заменен, за да обере овациите на публиката. Крайното 4:0 оформи Аласан Плеа с глава в 86-ата. Само две минути преди това Плеа пропусна дузпа, след като ударът му беше отразен от Даниел Субашич.

Като цяло вечерта беше абсолютен кошмар за Монако - отборът загуби позорно, завърши мача с 10 души и загуби лидерската си позиция в шампионата.

Гръмка победа с 5:1 над Монпелие записа и Лион, като се възползва по най-добрия начин от полученото още в началото на мача числено предимство, след като Морган Поати беше изгонен с червен картон още в 8-ата минута.

Бордо също записа резултатна победа с 3:0 при гостуването си на Метц.

Останалите резултати: Анже - Каен 2:1, Нант - Сент Етиен 0:0, Бастия - Нанси 0:0.