Третодивизионният Литекс отказа Славия още на 1/16-финалите

Третодивизионният Литекс (Ловеч) изненадващо отстрани Славия в турнира за купата на България, побеждавайки "белите" на 1/16-финалите с 2:0 на собствен терен.

През първото полувреме мачът беше равностоен, но по опитния отбор на Славия създаде няколко добри възможности за откриване на резултата. В 26-та минута след центриране на Сердер Сердеров Иван Минчев стреля от воле, но вратарят на Литекс Диян Вълов спаси.

В 40-та минута Балджийски изведе Валери Домовчийски, той стреля, но Вълков изби. При добавката Балджийски насочи токата към вратата на домакините, но от голлинията Емил Грозев изби топката.
При ответната атака "оранжевите" пропуснаха своя шанс. Кристиян Петков беше изведен сам срещу вратаря на Славия, но се подхлъзна и стажът на "белите" го изпревари и изчисти топката.
След почивката мачът се по изнерви. Двата отбора по-настойчиво започнаха да търсят гола. Първо домакините пропуснаха чрез Писаров, който беше изведен сам срещу вратаря на Славия, но ударът му от няколко метра мина над гредата. Минута по-късно Тюкалов стреля с глава, но защитник на Литекс изби от голлинията.

В 59-та минута след остро центриране отляво Денил Селимински, който влезе резерва с глава изпрати топката в мрежата на гостите за 1:0.

След това попадение "белите" се хвърлиха да изравняват, но домакините се справиха с опасностите пред вратата на Вълков. При една от контраатаките на Литекс Руслан Иванов намери с пета Искрен Писаров, който от границата на наказателното поле с левия крак реализира за 2:0.

Литекс (Ловеч) - Славия (София) 2:0

1:0 Денил Селимински (59)
2:0 Искрен Писаров (83)

Литекс - Диян Вълков, Виктор Мицаков, Емил Грозев, Иван Иванов, Дилян Димитров, Руслан Иванов (86-Ангел Здравчев), Тодор Тодоров (75-Йоан Петков), Искрен Писаров, Константин Генков, Кристиян Петков (46-Денил Селимински), Иван Филипов
Славия - Антонис Стергиакис, Андреа Христов, Нико Джурджу, Янис Карабельов, Стефан Велков, Абуд Омар, Иван Минчев (77-Мартин Станкев), Сердер Сердеров, Борислав Балджийски, Георги Йомов /62-Божидар Васев/, Валери Домовчийски (46-Евгений Тюкалов)
жълти картони - Кристиян Петков, Искрен Писаров Диян Вълков (Литекс), Иван Минчев, Стефан Велков (Славия)
съдия: Рюстем Карагерен
Стадион: Градски, 600 зрители
снимка:pfclitex.com