Левски поведе Северозапада след шести пореден успех

Отбортъ на Левски (Левски) спечели с 2:1 при гостуването си на Янтра (Габрово) и вече е едноличен лидер на Северозападната Трета лига. Двубоят бе от 6-ия кръг на първенството. Началото обаче бе за домакините, които наложиха натиск в първия четвърт час. Гостите издържаха благодарение на вратаря си Иван Георгиев спасил сигурни голове в 7-а и 14-а минута. Постепенно левскарите не само изравниха играта, но и поеха контрола върху мача, а резултата не закъсня. В 31-ата минута Славей Байрактаров шутира неспасяемо от 25 метра за 1:0. В 60-ата минута лидера на домакините Пламен Кожухаров изпълни прецизно фаул за 1:1. Само след шест минути същото стори и дежурния реализатор от статични положения за гостите Цветан Петров за крайното 2:1. В оставащото време домакините атакуваха хаотично, а съперника им хладнокръвно прие играта в половината си и от време на време провеждаше бързи контраатаки. До промяна на резултата обаче не стигна. Така Левски продължава да е единствения тим с пълен точков актив от началото на сезона.