Икарди постави Юве на колене в Милано след шестгодишна пауза

Шест години по-късно Интер победи Ювентус в Милано в мач от Серия "А". "Нерадзурите" нанесоха първа загуба на шампионите през този сезон след обрат за крайното 2:1 на "Сан Сиро". Капитанът на домакините Мауро Икарди отново се превърна в герой, след като вкара пореден гол във вратата на Джанлуиджи Буфон в 68-ата минута, а след това асистира на Иван Перешич (78), който донесе победата на тима в "Дерби Д`Италия". Преди това Стефан Лихщтайнер бе точен в 66-ата минута. Аржентинецът Евер Банега пък бе изгонен в 89-ата минута за два жълти картона.
Успехът е втори поред в калчото за Франк де Бур и първи за него в Милано. 18-кратните шампиони на Италия не знаеха какво е победа над Юве в първенството на "Сан Сиро" от април 2010 година, когато начело с Жозе Моуриньо спечелиха с 2:0 след попадения на Майкон и Самуел Ето`о. Последва серия от 6 мача без успех срещу "бианконерите"  - три равенства и три загуби. През тези шест сезона срещите в калчото бяха 12. Интер спечели само веднъж, но на "Ювентус Стейдиъм", когато през ноември 2012 нанесе първа загуба на новото съоръжение на "зебрите" след успех с 3:1. Общата серия от 12 мача между двата гранда в този период бе следната - една победа за Интер, седем за Юве и четири пъти срещата завърши наравно.

60 Интер - Ювентус 2:1
Именно след попадението на Ето`о миланският гранд не се бе разписвал повече от един път във вратата на Старата госпожа пред своите тифози в мач за първенство. Икарди пък се превръща в истински кошмар за Ювентус, след като вече има седем попадения от осем мача срещу първенците на Италия в калчото. Нито един футболист не е вкарвал дори наполовина на тези попадения през последните три години в Италия във вратата на Буфон.
Преди срещата тифозите аплодираха идолите си Диего Милито и Марко Матераци, които бяха наградени от Франческо Толдо.
Марсело Брозович беше пренебрегнат от наставника Франк де Бур, което породи различни спекулации. Жоао Марио, който няма картотека за Лига Европа, се завърна в титулярния състав. Антонио Кандрева, Евер Банега и Едер са футболистите, които действаха най-близо до единствения нападател Мауро Икарди. Изненадата в състава на Юве бе оставането на пейката на Гонсало Игуаин за сметка на Марио Манджукич. Меди Бенатия пък замени Андреа Бардзали в центъра на защитата. По двата фланга действаха Стефан Лихтщайнер и Алекс Сандро, а до Манджукич в предни позиции играеше Пауло Дибала.  Последният бе ударен лошо още в първата минута.
Двубоят започна равностойно, но на високи обороти. Сами Кедира пропусна невероятна възможност с глава в 34-ата минута. Националът на Германия бе оставен непокрит на няколко метра от Самир Ханданович, но стреля в него. При следващата атака Икарди се пребори с Джорджо Киелини и с майсторски удар бе близо до гол, но топката облиза гредата на Буфон. Бенатия пък напусна контузен за сметка на Бардзали. В 37-ата минута опасен удар на Миралем Пянич мина покрай гредата. Така Интер не успя да се разпише в четвърти пореден мач в Серия "А" през първата част този сезон.
Втората част Едер пробва удар към Буфон, а след това страховито воле на Антонио Кандрева мина на сантиметри от гредата. Три минути по-късно обаче Юве празнуваше и с тях около 10 000 тифози на клуба по трибуните. Алекс Сандро проби отляво и центрира остро, а Лихщтайнер изпревари Давиде Сантон и прати топката в мрежата за 0:1.
Попадението изненада домакините, но Икарди моментално изправи 60 000 на крака. След центриране от корнер в 68-ата минута, той надскочи Манджукич и Бонучи и прати топката в мрежата зад Буфон. Голът бе негов 51-и с Интер в Серия "А" и четвърти този сезон.
Перешич и Мело влязоха, както и Игуаин. В 78-ата минута смяната на Де Бур се оказа ключова. Икарди се възползва от грешка на Квадво Асамоа, след което Кандрева намери Икарди. Аржентинецът не успя да стреля, но майсторски качи топката на главата на Перешич, който донесе пълен обрат за Интер.
Веднага след това Буфон спря Перешич, а след това Игуаин с глава не уцели вратата. Накрая последва голямо меле пред Самир Ханданович, но Кедира пропусна, а Едер Банега бе изгонен за втори жълт картон. Юве натисна, но Интер издържа и прати в екстаз тифозите си, които чакаха дълги години този успех.
Така Де Бур и момчетата му се отсрамиха по най-добрия начин след резила срещу АПОЕЛ (Беер Шева) в Лига Европа през седмицата, когато загубиха с 0:2 в Милано. Освен това свалиха Юве от върха в класирането, като лидер в калчото вече е Наполи. "Нерадзурите" с актив от седем точки пък са само на две от шампионите.

ИНТЕР - ЮВЕНТУС 2:1
0:1 Лихщтайнер (66)
1:1 Икарди (68)
2:1 Перешич (78)