Стоук отново пусна четири и окупира дъното (видео)

Стоук във втори пореден мач допусна четири гола и след трагичния старт на сезона заема последното място в класирането. Тимът на Марк Хюз загуби с 1:4 при гостуването на Кристъл Палас. Домакините имаха контрол върху срещата още в 11-ата минута, когато вече водеха с 2:0 след попадения на Томкинс и Дан. След почивката Маккартър и Таунзенд също се разписаха във вратата на Шей Гивън.

За Стоук това бе четвърта поредна загуба във Висшата лига, което се случва за първи път от февруари 2012. Тимът допусна четири гола за трети път от пет кръга, а общо е получил 14 попадения.

Кристъл Палас поведе в деветата минута, когато след центриране от фаул на Таунзенд защитникът Джеймс Томкинс откри резултата, след като надделя в сблъсък с Уолтърс. Секунди по-късно отново статично положение и отново бранител се разписа във вратата на Стоук. Този път това бе Скот Дан, който с глава направи 2:0. Постепенно гостите започнаха да играят повече с топката, но не и да създават положения.

След почивката тимът на Алън Пардю пропусна на няколко пъти да сложи край на интригата, като огромен проблем за съперника продължиха да бъдат статични положения, при които отбраната на Стоук сякаш нямаше представа какво да прави. Точно при такава ситуация падна и третият гол. В 71-ата минута Пънчиън центрира от свободен удар, защитата на гостите неумело изчисти и Джеймс Маккартър прати топката в мрежата след разбъркването. Три минути по-късно и Андрос Таунзенд се нареди сред голмайсторите. Той се разписа след самостоятелен пробив по лявото крило и хубав удар, който не остави шансове на Гивън. В самия край на срещата Марко Арнаутович вкара почетно попадение за Стоук с красиво изпълнение.