Balkan Grand Prix 6

Тотнъм вдигна оборотите и разпиля Стоук (видео)

Тотнъм изигра най-добрия си мач от началото на сезона и разби Стоук като гост с 4:0. Кореецът Сон Хюн-Мин се отчете с два гола и асистенция. Той откри резултата в края на първото полувреме след подаване на Ериксен. Комбинацията бе повторена в 56-ата минута, малко по-късно Деле Али сложи край на интригата. Хари Кейн също се разписа, с което стана четвъртия играч в историята на Тотнъм с 50 гола във Висшата лига. Пред него са само Теди Шерингам, Джермейн Дефоу и Роби Кийн.

Гостуванията на Стоук са едни от най-трудните във Висшата лига, но Тотнъм е отборът, който често постига добри резултати там. След стабилно, но не впечатляващо начало на сезона, лондончани демонстрираха формата, с която се бориха за титлата през изминалата кампания. Деле Али и Ериксен бяха в основата на повечето опасни атаки на гостите. Датчанинът асистира за двата гола на Сон, като второто му попадение бе с великолепен удар, след който топката отиде в горния ляв ъгъл на Гивън.

Следобедът бе поредното разочарование за феновете на Стоук, които ще гледат една седмица отбора си на дъното на класирането с една точка след четвъртия кръг. Мениджърът Марк Хюз бе пратен на трибуните, след като бурно оспорваше ситуация, в която искаше нарушение срещу Уолтърс. След изгонването на треньора сякаш неговият тим се предаде. Новото попълнение Вилфред Бони, който пристигна под наем от Манчестър Сити, бе активен в първия половин час, но след това се присъедини към апатичните изяви на съотборниците си.