Белханда наказа бившия си отбор

Отборите на Монпелие и Ница завършиха наравно 1:1 в мача помежду си от петия кръг на Лига 1. Звездата на гостите Марио Балотели остана извън групата на "орлетата", за да бъде запазен за дербито с Монако в сряда.

Двата тима си размениха по един гол през втората част. Първо Риад Будебуз откри резултата за домакините от дузпа в средата на полувремето, а пет минути преди края на мача бившият футболист на Монпелие Юнес Белханда наказа бившите си съотборници и донесе точката за Ница в първия си мач като титуляр след идването си в тима под наем от Динамо (Киев). Със спечелената точка Ница събра 11 и в момента заема второ място в подреждането - на две от лидера Монако. Монпелие от своя страна е на 12-о с шест.