Михайлов играч на мача след нова суха мрежа

Българският вратар Николай Михайлов направи втори пореден силен мач за Мерсин. Родният страж игра пълни 90 минути при победата с 3:0 над Самсунспор в двубой от 4-ия кръг, като във втори пореден мач в Първа лига на Турция не допуска гол. Стражът бе избран за играч на мача от феновете на домакините, след като при резултат 1:0 спаси вратата си два пъти поред. Михайлов успя да запази мрежата си суха, като парира изстрели на останалите срещу него нападатели на гостите.

Преди това Тита даде аванс на Мерсин в 13-ата минута. Последваха няколко чисти положения за гостите в рамките на шест минути, които 28-годишният вратар предотврати. Така в 21-ата минута Варол удвои, а в 50-ата минута Педриел направи резултата класически. В 72-ата минута минута Ерди Дикмен от Самсунспор бе изгонен, което още повече улесни домакините. Феновете на Мерсин пък гласуваха по интернет и избраха българския вратар за номер едно в срещата.

Неигралият девет месец Ники Михайлов допусна цели девет попадения в първите два кръга от първенството, след което запази вратата си суха в контрола срещу Газиантеп, а в последните два кръга стори същото в първенството за победите с 2:0 на Болуспор и Самсунспор (3:0). В миналия кръг той дори хвана дузпа на бившия футболист на Арсенал Андре Сантос,, който след това пропусна и втори наказателен удар, целейки гредата.

Мерсин е седми с шест точки, като изостава само на четири от Йени Малатяспор, който е лидер с 10 точки.

МЕРСИН - САМСУНСПОР 3:0