Няма милост! Борусия (Д) отново громи с 6:0 (видео)

Отборът на Борусия (Дортмунд) разгроми с 6:0 на своя стадион "Сигнал Идуна Парк" Дармщат 98 в мач от 3-ия кръг на германската Първа Бундеслига. Гонсало Кастро (7, 78) реализира две попадения, а по едно добавиха Адриан Рамос (48), Кристиан Пулишич (54) и резервите Себастиан Роде (84) и Емре Мор (88). След тази победа Борусия има 6 точки и заема четвърто място в класирането, докато Дармщат остава с 3 и е 13-и.

Любопитно за отбелязване е, че преди броени дни дортмундци пометоха с 6:0 като гости Легия в Шампионската лига.

В 7-ата минута домакините организираха бърза атака, която започна от вратаря Роман Бюрки. Топката достигна до намиращия се отляво на противниковата врата Усман Дембеле, който намери с хубав пас в наказателното поле на Дармщат Гонсало Кастро, а той изпрати топката в мрежата.

До края на първото полувреме тимът на Томас Тухел на няколко пъти застраши сериозно вратата на Дармщат, но до гол не се стигна. Адриан Рамос стреля неточно от доста добра позиция в една ситуация, а в друга вратарят на гостите Михаел Есер спаси опасен изстрел на Рафаел Герейро.

Борусия реши мача в своя полза с два бързи гола в началото на второто полувреме. В 48-ата минута "жълто-черните" сътвориха прекрасна атака, при която играч на дортмундци стреля от далечно разстояние, вратарят Есер изби, но дебнещият наблизо Рамос бе безпощаден при добавката - 2:0.

В 54-ата минута резултатът стана 3:0. Марсел Шмелцер проби отляво, топката попадна в Кристиан Пулишич и младокът я насочи в мрежата зад Есер.

Три минути след третия гол положението на гостите стана още по-тежко - за втори жълт картон от игра бе отстранен халфът Петер Ниймайер.

В 78-ата минута Кастро вкара втория си гол в двубоя. Той изпрати топката във вратата на Дармщат с пета след асистенция на Пулишич.

Това обаче не беше всичко и в 84-ата минута резервата Себастиан Роде бе точен за 5:0 с красив гол с пета, а друг появил се през втората част футболист - Емре Мор, оформи крайния резултат с гол две минути преди края.