ЦСКА (Москва) показа характер в Германия (видео)

Байер (Леверкузен) и ЦСКА (Москва) не излъчиха победител в първия си мач от група "Е" на Шампионската лига. Двата тима направиха зрелищно равенство 2:2 в Германия, от което със сигурност по-доволни са гостите. Те изоставаха с 0:2 след попаденията на Адмир Мехмеди и Хакан Чалханоолу до 15-ата минута, но още преди края на полувремето Алан Дзагоев и Роман Ерьоменко успяха да изравнят.

За ЦСКА като резерва се появи българският национал Георги Миланов. Той замени Алексей Ионов в 78-ата минута. Вратарят на руснаците Игор Акинфеев пък продължи негативната си серия и допусна гол в 38-и пореден мач в Шампионската лига.

Старши треньорът на "аспирините" Роджер Шмит остави на пейката финландската сензация Йоел Похянпало, който заби хеттрик за четвърт час на Хамбургер ШФ и е автор на всичките 4 гола на тима си от началото на сезона в Бундеслигата. Вместо него, като централен нападател стартира отново Хавиер Ернандес, а по крилата му помагаха Адмир Мехмеди и Хакан Чалханоолу.

Георги Миланов беше резерва за гостите, които през уикенда откриха новия си стадион с победа срещу Терек (3:0). Леонид Слуцкий пусна на върха на атаката Ласина Траоре, а зад него действаше триото Головин - Ерьоменко - Ионов. Алан Дзагоев и Понтус Вернблум пък действаха като двойка вътрешни халфове.

Леверкузен поведе още в 9-ата минута с гол на Мехмеди, Швейцарският национал се измъкна от засадата, за каквато претендираше Василий Березуцкий, и спокойно преодоля Игор Акинфеев. Само 6 минути по-късно шут на Чалханоолу се отклони от крака на Березуцкий и топката влетя в мрежата на ЦСКА.

Руснаците страдаха в опитите си да изнесат играта в по-предни позиции и само добрата реакция на Акинфеев след удара на Вендел попречи на Байер да поведе с 3:0. В 36-ата минута обаче интригата се върна. Алексей Ионов подаде на Дзагоев, той преодоля съперник на скорост и после технично стреля в далечния ъгъл. В 38-ата минута "армейците" успяха да изравнят. Този път точен беше Роман Ерьоменко след комбинация с Траоре и неубедителна намеса на Бернд Лено.

След почивката домакините извършиха и трите си смени още до 50-ата минута. Леверкузен атакуваше повече, но Акинфеев беше безгрешен. В 84-ата минута Георги Миланов засече подаване на Дзагоев, но ударът му не затрудни Лено и срещата завърши без победител.

БАЙЕР (ЛЕВЕРКУЗЕН) - ЦСКА (МОСКВА) 2:2 (2:2)
1:0 Мехмеди (9)
2:0 Чалханоолу (15)
2:1 Дзагоев (36)
2:2 Ерьоменко (38)