Удивителна драма на "Бернабеу", планът за купа №12 е в ход (видео)

Европейският клубен шампион Реал Мадрид измъкна домакинска победа с 2:1 над Спортинг (Лисабон) на старта на група F в Шампионската лига. "Белите" губеха с 0:1 до 89-ата минута след гол на Бруно Сесар (47). Попадение от пряк свободен удар на Кристиано Роналдо (89) и точен изстрел на Алваро Мората (94) зарадваха публиката на "Сантиаго Бернабеу", която през този сезон мечтае за 12-и трофей в Шампионската лига. Кралят на Европа не игра бляскаво тази вечер, но в края показа характер и тушира своя опонент.

Зинедин Зидан заложи на оптимален състав, като в предни позиции се завърна ударното трио Гарет Бейл, Карим Бензема и Кристиано Роналдо. Рафаел Варан и Серхио Рамос оформиха центъра на отбраната. Гостите от Лисабон бяха подредени в 4-4-2 с нападатели Брайън Руис и Бас Дост.

Първата добра възможност се откри пред Бруно Сесар още във втората минута. След шута му от 19 метра топката прелетя опасно покрай дясната греда на Кико Касийя. В 13-ата Бейл центрира много остро отляво, но защитник изчисти пред крака на Бензема. Португалският тим играеше смело и често атакуваше, докато "белите" играеха по-отпуснато. Акциите на домакините не бяха достатъчно настъпателни и Руи Патрисио не се чувстваше застрашен.

В 27-ата минута Кристиано Роналдо изстреля топката от 25 метра. Патрисио изби над гредата. В 34-ата Желсон центрира в малкото наказателно, където не намери съотборник. В 41-ата Адриен Силва открадна топката и потърси далечен изстрел - в ръцете на Касийя. На полувремето зрителите на "Бернабеу" останаха с усещането, че втората част няма да е никак лека.

На старта на второто полувреме лисабонските "лъвове" откриха резултата. В 47-ата минута Серхио Рамос и Лука Модрич се засуетиха и топката попадна у Бруно Сесар, който отправи неспасяем удар ниско по земята към далечния ъгъл - 0:1. Мадридчани реагираха с натиск, който обаче не носеше опасни изстрели. Гостите от западната част на Пиренейския полуостров не се притесняваха да контраатакуват и го правеха опасно.

В 55-ата Кристиано поиска дузпа, но играта срещу него беше чиста. В 63-ата Желсон Мартинш за пореден път центрира остро, ала Дост не можа да засече на ръба на гола. В 67-ата Бейл се нагърби с изпълнение на пряк свободен удар, като топката беше поставена непосредствено пред наказателното поле. Уелсецът би над гредата и секунди по-късно беше заменен.

В 73-ата Каземиро изпусна от чиста позиция след корнер. Страничният рефер вдигна флага за засада, но такава нямаше. Четири минути по-късно Даниел Карвахал шутира от въздуха след пас на Лукас Васкес - покрай гредата. В 80-ата Мората беше изведен сам срещу вратаря и стреля в неговия обсег. Страничният рефер назначи засада, която беше съмнителна. В 83-ата защитата на Спортинг сбърка при изнасянето на топката, последва пас на далечната греда за Роналдо, който от два метра нацели близкия страничен стълб. При продължението на атаката Мората беше в явна засада.

В 89-ата Роналдо си спечели фал пред наказателното поле и след това сам го изпълни по превъзходен начин. Номер 7 вдигна топката над стената и въпреки усилията на Руи Патрисио топката влезе в мрежата с помощта и на гредата. Роналдо показа уважение към бившия си отбор и не изрази голова радост. В добавеното време от четири минути Реал получи възможност за бърза атака отляво, Хамес Родригес центрира в наказателното поле, където над всички скочи Мората и с глава заби победен гол. Вратарят Руи Патрисио отново изби топката в гредата, след което кълбото премина голлинията.

Реал Мадрид показа, че може да се измъква от много тежки ситуации. "Лос меренгес" продължават да нямат загуба като домакин в Шампионската лига от повече от пет години. През април 2011 година последно Барселона завладя "Бернабеу".

Реал Мадрид: Касийя; Карвахал, Варан, Рамос, Марсело; Модрич, Каземиро, Кроос (77 - Хамес); Бейл (67 - Васкес), Бензема (67 - Мората), Кристиано
Спортинг: Патрисио; Перейра, Семедо, Коатес, Зеегелаар; Мартинш (69 - Маркович), Силва (73 - Елиаш), Карвальо, Сесар; Дост, Руис (90 - Кембъл)