Джо Харт с грешка в дебюта си за Торино (видео)

В дебюта си за Торино Джо Харт имаше заслуга за първото попадение на Аталанта при загубата на неговия тим с 1:2 като гост. Изявата на английския вратар може да бъде давана от Пеп Гуардиола за пример как неговото решение да не разчита на стража в Манчестър Сити е било правилно. Харт излезе неразчетено и пропусна топката, тя се озова в краката на Масиело, който изравни за 1:1 в 56-ата минута. Секунди по-рано гостите от Торино бяха повели с попадение на Фалке. Осем минути преди края Аталанта стигна до трите точки след гол на Кеси от дузпа.

Торино бе спечелил четири от последните пет мача срещу този съперник и започна по-добре срещата. Спортиело трябваше да спасява след шут на Бенаси, но в 20-ата минута Аталанта на два пъти се размина с гола. Кесие се справи с двама защитници преди да затрудни Джо Харт, който спаси, а при добавката Конко бе блокиран. Малко по-късно Кесие отново застраши вратата на гостите, но ударът ми завърши във външната част на мрежата. Наставникът на Торо Синиша Михайлович бе изгонен в 33-ата минута, след като изрита бутилка с вода.

След почивката играта се оживи. Яго Фалке откри резултата след прекрасно изпълнение на фаул. Секунди по-късно Харт допусна първата си грешка в италианското първенство и Аталанта изравни. Домакините натиснаха и създадоха още няколко положения, но гол не падаше. В 82-ата минута Де Силвестри повали Гомес в наказателното поле, а Кесие донесе победата на своя тим.