Трагичен Милан пак на колене (видео)

Отборът на Милан отново разочарова своите тифози до краен предел. "Росонерите" загубиха с 0:1 срещу Удинезе във второто си домакинство за този сезон и записаха второ поредно поражение от началото на сезона в калчото. Така "червено-черните" изостават вече на цели шест точки от Ювентус след третия кръг в първенството.

Тимът на Винченцо Монтела не направи нищо запомнящо се през всичките 90 минути, като единствено дебютантът като титуляр Соса бе близо до гол в 32-ата минута. Аржентинецът стреля от 20 метра в горната греда, което се оказа най-опасното положение за тима му. Гостите на контраатака създадоха известни проблеми, а в 88-ата минута резервата Стипе Перица нокаутира домакините. Младокът засече от въздуха центриране на Баду, след което топката рикошира в Иняцио Абате и спря в мрежата на Джанлуиджи Донарума.

Друга лоша новина за Монтела е травмата на Лука Антонели, който се контузи лошо в началото на второто полувреме, като бе изнесен на носилка. Поради тази причина бе дадено осем минутно продължение от съдията Джанпаоло Калварезе, но това също не помогна на Милан да се спаси от пореден резил през последните години в калчото.

"Росонерите" прекъснаха серията си от 18 поредни мача срещу "фриуланите" на "Сан Сиро", в които бяха вкарали цели 47 гола. Освен това допуснаха първа загуба от Удинезе пред своите тифози от 2007 година. През този период домакините имаха шест победи и три равенства.

"Бианконерите" пък записаха втора поредна победа след 2:0 срещу Емполи, като вече втори мач не допускат гол. Преди това цели 16 мача поред Орестис Карнезис трябваше да вади минимум един път топката от своята мрежа. Младият нападател Перица пък се разписа във втори пореден мач за Удинезе. Интересното е, че хърватският талант се появи като резерва и срещу тосканците, като отново се разписа минута преди края.

Преди срещата агитката на Милан опъна легендарните знамена на своите две исторически групировки - "Fossa dei Leoni e Brigate Rossonere "ritornano" tra gli Ultras in Curva Sud и „Fossa dei Leoni и Brigate Rossonere" на първия етаж под "Курва Суд", както и датите на тяхното създаване и тяхното разпускане. Още през седмицата шефовете на най-крайните тифози на Милан обявиха, че ще направят това в този мач в чест на тяхната история, но няма да се връщат групировките или да се правят нови артикули.